fal bakma nasıl fal bakılır sembollerin anlamı

sohbete gir
fal bakma nasıl fal bakılır sembollerin anlamı

fal bakma nasıl fal bakılır sembollerin anlamı

Uzun yıllardır insanların kehanet için kullandıkları yöntemlerden biri olan kahve falının da bazı kuralları var. Tabii bu kurallar kitaplar da yazmıyor, makalelerden öğrenilmiyor. Bir falın nasıl bakılacağını en iyi öğreneceğimiz yer; annelerimiz, teyzelerimiz. Uzman teyzelerden aldığımız bilgilerle kahve falını anlattık.

1. Önce inanç: Fincanı kapattıktan sonra başımızın üstünde saat yönünün tersine 3 kere çeviriyoruz.
Daha sonra fincanı ters çeviriyoruz ters çevirirken de “Kahve-i pir kalbime gir, kalbimden çık falıma gir” diyerek dilek tutuyoruz. Bunu yapmak, fal bakmaktan belki de daha mühim. Bir kahve fincanına dilekler sığdırmak ve onun gerçekliğine inanmak, bu işin temeli.

fal bakma nasıl fal bakılır sembollerin anlamı

fal bakma nasıl fal bakılır sembollerin anlamı

2. Daha sonra fincanın üzerine bozuk para, yüzük gibi metal nesneler koyup daha çabuk soğumasını sağlıyoruz ki kısmetler fazla gecikmesin.
Bu arada bazı falcılar bunun fincandaki kötü ruhları kovduğuna inanıyor.

3. Yaklaşık 10 dakika kadar bekledikten sonra, ışık, falı bakan kişinin arkasından vuracak şekilde pozisyon alıyoruz.
Bakın bunu herkes bilmez, oysa ki iyi falcılar ışığın gelişine ve yansımasına çok güvenir.

4. Neyse halim çıksın falım diyerek fincanı açıyoruz. Bir kuş gibi hafif şekilde ve inançla.
Eğer fincan tabağa yapışmış ve açılmıyorsa “Aaa bu padişah falı dilek kabul olacak” demeyi ihmal etmiyoruz. Fincanı açtıktan sonra falı, fincan sapının olduğu yerden saat yönüne doğru yorumlamaya başlıyoruz. Ayrıca sap tam karşıdayken sağında kalan kısım olumlu solunda kalan kısım olumsuz olarak değerlendiriyoruz. Bunun yanı sıra fincanın dip kısmında kalanları uzun zaman içerisinde yukarıda kalanları ise daha çabuk gerçekleşecek şeklinde yorumluyoruz.

Şimdi de biraz figürlerin anlamlarına bakalım.

5. Öncelikle fincanın dibine bakıyoruz, kahvenin dibi yüreğin de dibini gösterir. Saklı olan ne varsa ordadır.
O yüzden de “yüreğin kabarmış” derler. İçi dolu bir fincan, sıkıntıya, kedere, sorumluluğa işarettir. Ve tabii ki çoğu insanın da falı böyle açılır; çünkü yaşamak kolay değil, derler, bilirsiniz.

6. Fincanın dibi temizse yüreğin ferahlamış diyerek kişinin rahata erdiğinden söz ediyoruz.
Yakın zamanda sıkıntıları atmaya başlamanın işaretidir bu. Dalgalanmalar, işaretler, dökülenler bunların her birinin ayrı bir işareti vardır. Fal bakarken, sadece karşınızdakini değil, kendinizi de dinlemeniz lazım.

7. Eğer telve fincanın dibinde görseldekine benzer şekildeyse yüreğine ay doğmuş diyerek kişinin sıkıntılarından kurtulacağı şeklinde yorumluyoruz.

8. Göz

Üzerinizde nazar olduğuna rivayet edilir. Nazar aslında bilimsel olarak da kanıtlanmış “kötü enerji” meselesi. Göz ve göze benzer her şekil, falı bakılan insanın etraf tarafından fazlaca izlendiğini gösterir.

9. At

Kahve falında at murattır. Kişinin dileğinin gerçekleşeceğini işaret eder. Ne kadar hızlı, ne kadar yavaş gerçekleşir, bilinmez ama bir falda at görmek gerçek bir şanstır.

10. Balık

Zenginliğe ve mala kavuşulacağına işaret eder. Ya da bir hediyeye. Bir sembol olarak bakıldığında da bu malın çok kalıcı olmasa da kısa süreli ferahlık getireceği söylenir.

11. Yol

Yolun manası basit. Bir yola gidileceğini sembolize ediyor. Yolun uzunluğuna-kısalığına göre zaman belirtiliyor. Yolun önü açıksa hayırlı, kapalıysa hayırsız anlamına geliyor. Eğer yollar dikine değil de enineyse telgraf ya da telefon tellerini sembolize ediyor. Hoş şimdi telefonlar telsiz ama yine de uzaktaki birinden haber alacağınız anlamına geliyor. Yolların gittiğini yönlere iyi bakmak gerekir; aynı bir anne tavsiyesi verir gibi tehlikelerden ve engellerden söz edilir.

12. Kuş

Size bir haber ya da misafir geleceğini gösterir. Bunlar genelde memnun olacağınız haberler ve misafirlerdir.

13. Kalp

Sevgi ve aşkın sembolü olan kalp kişinin yakın zamanda bir ilişkiye başlayacağını ya da evleneceğini gösterir.

14. Sayılar ve Harfler

Sayılar beklenilen şeyin kaç vakitte, ayın kaçında, kimin doğum gününde gerçekleşeceğine işaret ediyor. Harfler ise genel olarak kişinin yakın çevresinden biriyle ilişkilendirilse de her harfin kendine özel bir anlamı vardır ve bu anlamlar yanında çıkan sembollere göre değişiklik gösterebilir. Tabii bu yorumlar yapılırken Ebced Hesabı her daim göz önünde bulunduruluyor.

15. Fare

Bazı olumsuzluklar yaşanabileceğine delalettir. Bunlar ufak tefek hırsızlık, kapkaç gibi olaylardır. Ancak korkmayın çünkü falınızda çıktı ve artık haberiniz var. E tedbirinizi de alırsınız artık.

16. Anahtar

O hayalinizdeki kurduğunuz eve sonunda kavuşacaksınız. Kiradaysanız eğer kendi evinize geçebileceksiniz. Rahatlayın.

17. Yüzük

Artık “ay şu benim kızın/oğlanın mürüvvetini göremedim” diye tasalanmanıza gerek yok. Falınızda yüzük çıktı. Tabii burada evlenecek olan kişi siz de olabilirsiniz. Dikkat edin yüzük fincanın ne kadar altındaysa süre o kadar kısa demektir. Yukarılara çıktıkça gerçekleşme süresi uzar.

18. Yılan

Ah o sinsi yılan yok mu? Kime ne faydası gelmiş ki zaten bu zamana kadar. Falınızda yılan çıktıysa size çevrenizden bir kötülük geleceği yönünde yorumlanır. Koynunuzda beslediklerinize karşı daha dikkatli olmalısınız.

19. Deve

Çok mu darlandınız. Biraz sakinleşebilirsiniz. Deve gibi ağır olsa da deve yüküyle kısmetiniz yolda. Sadece biraz daha sabır.

20. Çok fazla insan

Yakın zamanda düğün, nişan gibi kalabalık ve hayırlı bir ortama gireceğinizi rivayet eder. Takı hediyelerinizi şimdiden hazırlayın.

21. Bayrak

Sonunda beklediğiniz şey gerçekleşiyor. Sizin veya falı niyetine kapattığınız kişinin bir devlet kapısından iyi bir haber alacağı veya bir devlet kurumunda işe başlanacağı anlamına geliyor. E siz de çevrenize bir kutu baklava dağıtırsınız artık.

22. Hamile bir kadın

Hane içinde ya da haneye yakın bir kişinin kısa süre içinde çocuk sahibi olacağı şeklinde yorumlanır. Yakında o sevimli bebeği kucağınıza alıp agucuk yapabilirsiniz.

23. Ayakkabı/çizme

İş hayatınızda dikkatli olmakta fayda var. İş yeri içindeki gelişmeleri iyi analiz edin ki yarı yolda kalmayın.

24. Ay

Gece karanlığında yolumuzu bulmamıza yardımcı olan ay sizin de hanenize doğacak. Uzun süredir devam eden sıkıntılarınız artık son buluyor.

25. Kaplumbağa

Uzun süredir bir dileğiniz var ve bekliyorsunuz. Biraz daha sabır. Dilekleriniz hemen olmasa da yavaş yavaş gerçekleşecek. Yalnız dikkat, eğer kaplumbağa ters dönmüş şekildeyse dileğiniz gerçekleşmeyecektir. Tedbirinizi alın.

26. Boğa

Kısmetinizle keyifli münasebetler sizi bekliyor. Bu münasebetlerin yakın zamanda olumlu olarak nasıl değişeceğine siz de inanamayacaksınız.

27. Tavus kuşu

O rengarek tüyleri olan bu kuş, size renkleri kadar çok para getirecek. Maddi anlamda feraha kavuşuyorsunuz. Dert etmeyin.

28. Ağaç

Kısmetiniz ağaç dalları gibi yeşerecek. Şanssızlığınız artık son buluyor. Güzel günler yakında.

29. Araba

Şöyle kısa süreli bulunduğunuz ortamdan uzaklaşmak size iyi gelecek. Bir seyahate çıkacaksınız ayrıca kısmetiniz de açılıyor.

30. At nalı

Zaten uğur getirsin diye kapı pervazlarına astığımız at nalı falınızda çıktıysa sevinebilirsiniz. Şansınız açılıyor.

31. Ejderha

Bu sıralar her işinizde karşınıza çıkıp önünüze taş koyacak. Yılmayın, onunla mücadele edin.

32. Ev

Çeşitli anlamları var. Ev sahibi olmak istiyorsanız olacak. Evlenmek istiyorsanız olacak. İkisini de istemiyorsanız hayırlı bir haber alacaksınız.

33. Gemi

Seyahatlerin en rahatı zaten gemi yolculuğu değil midir? İşte siz de güzel bir yolculuğa çıkıp, biraz rahata erecek, sinirden stresten arınacaksınız.

34. Gelin

Gelin ata binmiş, ya nasip demiş. Yakında bir evlilik var. Şimdiden hayırlı olsun.

35. Lamba/mum

Aydınlanıyorsunuz. Sıkıntılarınızdan ve dertlerinizden kurtulacaksınız. Mutlu günler çok yakında.

36. Tabut

Genellikle zorluklara ve borçlara delalet olsa da bazı yorumcular tabutun anlamının aslında iyi haberler almak olduğunu söyler. Çok sıkıntı yapmayın. Sadece sıkıntılı durumlara karşı tedbirli olmakta fayda var.

37. Soru işareti

Önünüze şeçim yapmanızı gerektirecek durumlar çıkacak. Doğru yolu seçerseniz önünüz çok aydınlık. İyice düşünüp taşınmadan karar vermeyin.

38. Uçak

Ani bir yolculuğa çıkmanız gerekebilir. Ayrıca maddi olarak feraha eriyorsunuz.

39. Yıldız

Yıldızlar nasıl parlıyorsa siz de öyle parlayacaksınız. İş hayatında yükselmeniz çok yakın.

40. Kelebek

Bu garip hayvancağızın ömrü kısa ve güzel geçer her zaman. Siz de kısa süreli mutluluklar yaşayacaksınız.

41. Ve son olarak tabaktaki telveyi fincanın içine boşaltıp ters çeviriyoruz. Eğer telve tabaktan akıyorsa dileğimiz kabul oluyor. Daha sonra tabağı da yorumlayıp bitiriyoruz.

Ayrıca fincanı ve tabağı hemen yıkamayı unutmuyoruz ki falımız çıksın.

Bir önceki yazımız olan 'Parçalı ay tutulması' gerçekleşti başlıklı makalemizde 'Parçalı, 'Parçalı ay tutulması' gerçekleşti ve ay hakkında bilgiler verilmektedir.

sohbete gir

18 Eylül 2016 - 15:10

C_i_N

1.516 Kez Görüntülendi.

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

  Yetişkin Kız Yetişkin Kadın Yetişkin Erkek Sohbet Sitesi

  21 Nisan 2022

  163 Kez Görüntülendi.

  Yetişkin Kız Yetişkin Kadın Yetişki..

  Yetişkin kadın ve yetişkin erkek sohbet arkadaş sitesi Yetişkinlerin bir araya gelerek sohbet ederek tanışıp arkadaş olup keyifli hoş dakikaların geçtiği...

  Yetişkin Olgun Kızlar Sohbet Arkadaş Sitesi

  18 Nisan 2022

  187 Kez Görüntülendi.

  Yetişkin Olgun Kızlar Sohbet Arkada..

  Yetişkin olgun kızlar ile ücretsiz üye olmadan sohbet ederek tanışıp arkadaş olarak eğlenceli hoş vakitler geçire bilirsiniz. Sohbet arkadaş sitesi www.sohbetcem.com...

  Yetişkin Sohbet Chat Mobil Sohbet Sitesi Arkadaş Sitesi

  08 Ağustos 2021

  618 Kez Görüntülendi.

  Yetişkin Sohbet Chat Mobil Sohbet S..

  Yetişkin Sohbet Chat Mobil Sohbet Sitesi Yetişkin evli dul bekar kız erkek arkadaş sitesi sohbetcem.com yetişkin arkadaşlarla sohbet et tanışma imkanını...

  Yetişkin Sohbet Sitesi Dul Kızlar Dul Erkekler İle Tanış

  01 Ağustos 2021

  612 Kez Görüntülendi.

  Yetişkin Sohbet Sitesi Dul Kızlar D..

  Yetişkin Sohbet Sitesi Dul Kızlar Dul Erkek İle Tanış Türkiye’nin en büyük ve en aktif yetişkin sohbet dul kız dul erkek arkadaş sitesi sohbetcem.com Yetişkin...


Haydi Sende sohbetcem.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi sohbetcem.com

Neden Biz!

 • Kaliteli
 • Daimi
 • Eglenceli
 • Seviyeli
sohbet sohbet odaları sohbet odaları güzel sözler zurna mirc zurna sohbet
rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - ıspartakule - nöbetçi noter - rüya tabiri sohbet - esenyurt korsan taksi - başakşehir korsan taksi - esenyurt korsan taksi - korsan taksi - mersin mezar