Midesinden 10 kilogramlık tümör çıkarıldı

sohbete gir
Midesinden 10 kilogramlık tümör çıkarıldı

tümör

Midesinden 10 kilogramlık tümör çıkarıldı

Midesinden 10 kilogramlık tümör çıkarıldı

Karaman’ın Ermenek ilçesinde yaşayan Mehmet Balcı (60), karın ağrısı şikayetiyle Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesine başvurdu.

Tetkiklerde, Balcı’nın midesinde tümör tespit edildi. Midedeki 10 kilogramlık tümör, operasyonla alındı.

Balcı, yaklaşık 8 ay önce midesindeki rahatsızlık için hastaneye gittiğinde kendisine ilaç tedavisi uygulandığını söyledi.

Tümörün varlığından haberdar olduktan sonra çok şaşırdığını anlatan Balcı, sağlığına kavuştuğu için mutluluk duyduğunu dile getirdi.

“Nadir görülen tür”

Ameliyatı gerçekleştiren Meram Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Erikoğlu, fark ettikleri 45 santimetrelik kitlenin, midede nadir görülen bir tümör türü olduğunu bildirdi.

Tümörün başta akciğer olmak üzere organlara ciddi baskı yapması nedeniyle operasyon kararı aldıklarını kaydeden Erikoğlu, “Kitle tüm mideyi tutmuş, karın arka duvarındaki damarları sarmış, kalın bağırsağın büyük kısmını invaze etmişti. Tüm mide ve kalın bağırsağı geniş bir şekilde çıkarıp, kitleyi de damarların üzerinden temizledik.” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Soğuk havalarda cildimizi nasıl korumalıyız? başlıklı makalemizde cildimizi, havalarda ve korumalıyız? hakkında bilgiler verilmektedir.

sohbete gir

05 Ekim 2016 - 18:52

C_i_N

1.371 Kez Görüntülendi.

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende sohbetcem.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi sohbetcem.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli
sohbet sohbet odaları sohbet odaları güzel sözler zurna mirc zurna sohbet
güzel sözler - rüya tabiri - sohbet - esenyurt korsan taksi