Önde gelen firmalar ikinci çeyrekte ne kadar akıllı telefon satabildi?

sohbete gir
Önde gelen firmalar ikinci çeyrekte ne kadar akıllı telefon satabildi?

Pazar araştırma şirketleri TrendForce ve Canalys’nin yayınladıkları raporlara göre 2016’nın ikinci çeyreğinde ne kadar akıllı telefon satıldığı belirlenmiş durumda.

TrendForce’un yayınladığı rapora göre toplam akıllı telefon satış sayısı 314.5 milyon kadar.Pazar payı olarakta Samsung %24.5 oranla lider konumda.

Raporla birlikte yayınlanan tabloda Samsung’un pazar payı oranına göre 2. çeyrekte 77.1 milyon akıllı telefon sattığı bilgisi çıkarılabilir.Bununla birlikte şirketin ilk çeyreğe oranla %3.5’lik bir düşüş yaşadığı görülüyor.

Pazar Payı Oransal Tablosu
İkinci sırada yer alan Apple’ın ise pazar payının %0.6 oranında artış gösterdiği görülüyor.Tabloya göre 2. çeyrekten itibaren Apple akıllı telefon pazar payının %15.1’lik kısmını elinde bulundurmakta.Pazar payı oranını göz önüne alırsak Apple’ın 2. çeyrekte 47.5 milyon iPhone sattığı bilgisi çıkarılabilir.
Üçüncü sırada ise %9.2’lik oranla Çinli üretici Huawei yer alıyor.Yine orana göre Huawei 2. çeyrekte 28.9 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirmiş durumda.Tablonun devamında ise OPPO, LG, BBK/Vivo ve diğer akıllı telefonların pazar payı yüzdelerini inceleyebilirsiniz.

Diğer pazar araştırma şirketi Canalys’ın yayınladığı rapora göre ise Samsung 80 milyon civarında akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirdi.Apple ise 40 milyon satışla ikinci sırada yer alıyor.Üçüncü sırada ise 31 milyon cihaz satışıyla Huawei yer almakta.

Araştırma şirketlerinden gelen bilgiler dışında bazı üreticilerin yaptığı açıklamalar da var.
Apple’ın CEO’su Tim Cook bugün şirketin ilk üretildiğinden bu yana 1 milyarıncı iPhone’unu sattığını duyurdu.iPhone satışları 6 aydır düşüşte olsada 9 farklı jenerasyonda 1 milyar satış büyük bir başarı.
LG ise 2. çeyrekte 13.9 milyon akıllı telefon sattığını açıkladı.İlk çeğreğe göre %3 oranında artış yaşansa da LG G5 satışlarının etkisiyle 132.1 milyon dolar operasyon zararı gerçekleşti.Şirketin ikinci çeyrekteki toplam faaliyet karı ise 503.1 milyon dolar.Bu rakam geçen yılın aynı dönemine oranla %140 artış anlamına geliyor.Şirket 3. çeyrekte duyuracağı yeni üst seviye akıllı telefonundan ise oldukça umutlu.

Bir önceki yazımız olan Microsoft kullanıcıları Cortana kullanımına zorluyor! başlıklı makalemizde cortana, microsoft ve redtone hakkında bilgiler verilmektedir.

sohbete gir

05 Ağustos 2016 - 00:18

C_i_N

973 Kez Görüntülendi.

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

  Dini Sohbet Arkadaşlık

  14 Mayıs 2019

  1.653 Kez Görüntülendi.

  Dini Sohbet Arkadaşlık

  Dini Sohbet Arkadaşlık Dediğimizde Aklımıza İlk Gelen İslamiyet Olmalı Çünkü Dinimiz Gereği İslamiyete Duyarlı Olmak Zorundayız İnanlarımız...

  18 Sohbet Odaları

  06 Nisan 2019

  2.228 Kez Görüntülendi.

  18 Sohbet Odaları

  18 Sohbet Odaları +18 Sohbet Odaları ile Günün Her Saatinde Girerek Ücretsiz Sohbet Yapabilirsiniz. Sizlere Her Zaman Sohbetin Ve Chat in En Güzel Ortamını...

  Trsohbet Sitesi

  17 Ocak 2019

  2.416 Kez Görüntülendi.

  Trsohbet Sitesi

  Tr sohbet Sitesi Sohbetcem Türkiye’nin kaliteli ücretsiz üyelik istemeyen türkçe sohbet sitesi Türkiye’nin yetişkin bay bayan arkadaş mobil...

  Tr Sohbet

  15 Ocak 2019

  2.298 Kez Görüntülendi.

  Tr Sohbet

  Tr Sohbet Sitesi sohbetcem chat Türkiye’nin bay bayan türkçe sohbet sitesi cep telefon ve bilgisayar aracılığı ile kolaylıkla giriş yaparak sohbet...


Haydi Sende sohbetcem.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi sohbetcem.com

Neden Biz!

 • Kaliteli
 • Daimi
 • Eglenceli
 • Seviyeli
sohbet sohbet odaları sohbet sohbet odaları güzel sözler zurna mirc zurna sohbet