Adana’da Gülen hakkında yakalama kararı çıkartıldı

sohbete gir
Adana’da Gülen hakkında yakalama kararı çıkartıldı

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, örgüt lideri olduğu gerekçesiyle Fetullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, başsavcılıkça, Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) ihraç edilen ve darbenin başarılı olması halinde sözde “Sıkıyönetim komutanı” olarak atanacağı belirlenen 10. Tanker Üs Komutanı Tuğgeneral Bekir Ercan Van’ın da aralarında bulunduğu çoğunluğu asker 37 tutuklunun yer aldığı soruşturma dosyasıyla ilgili alınan ifadeler ve toplanan deliller sonucunda yeni bir adım atıldığı belirtildi.

Açıklamada, başsavcılığın “FETÖ/PDY silahlı terör örgütü lideri” olduğu gerekçesiyle Fetullah Gülen hakkında “Silahlı terör örgütü kurma ve yönetme”, “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs”, “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs” ve “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs” suçlarından tutuklamaya yönelik yakalama kararı verilmesini talep ettiği aktarıldı.

Adana 6. Sulh Hakimliğinin başvuruyu yerinde görerek FETÖ/PDY silahlı terör örgütü lideri Gülen hakkında 4 suçtan yakalama kararı verdiği vurgulanan açıklamada, Gülen’in iade edilmesi halinde Adana Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma dosyası kapsamında da yargılanacağı kaydedildi.

Daha önce İstanbul, İzmir ve Diyarbakır mahkemeleri de Gülen hakkında yakalama kararları vermişti.

sohbete gir

11 Ağustos 2016 - 23:22

C_i_N

1.136 Kez Görüntülendi.

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Haydi Sende sohbetcem.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi sohbetcem.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli
sohbet sohbet odaları sohbet odaları güzel sözler zurna mirc zurna sohbet
islami site - islami sohbet - korsan taksi sohbet