‘Darbe girişimine karşı ayakta duruşunuzu görmek etkileyici’

sohbete gir
‘Darbe girişimine karşı ayakta duruşunuzu görmek etkileyici’

darbe

‘Darbe girişimine karşı ayakta duruşunuzu görmek etkileyici’

‘Darbe girişimine karşı ayakta duruşunuzu görmek etkileyici’

Avrupa Konseyi̇ (AK) Genel Sekreteri̇ Thorbjorn Jagland da Türk demokratik kurumlarına verdikleri destek ve dayanışmayı net bir şekilde gösterebilmek için ziyareti gerçekleştirildiğini belirterek, “Türkiye’de Meclisin ve siyasi partilerin halkla beraber bu darbe girişimine karşı nasıl ayakta durduklarını görmek çok etkileyici.” dedi.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, kabulde yaptığı konuşmada, “Ülkemizin içinde bulunduğu böylesi zor bir dönemde dostlarımızın sergilediği dayanışma bizim için her zamankinden daha önemli.” dedi.

Türkiye’nin kurucu üyelerinden olduğu Avrupa Konseyinin, demokrasi, hukukun üstünlüğü ve insan hakları alanlarında önde gelen kuruluşlardan biri olduğunu belirten Kahraman, şöyle devam etti:

“Bu çerçevede TBMM, başta Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi olmak üzere tüm Avrupa Konseyi kurumlarıyla işbirliğine büyük önem atfetmektedir. Ülkemiz sıkıntılı günler geçirdi ve bir darbe girişimine muhatap olduk. Bu basit bir kalkışma değildi, bir darbe teşebbüsüydü. Normal bir darbe teşebbüsü gibi de değil, çok öte derinliği olan bir hadiseydi.”

“İlk kınayanlardan biri benim”

Avrupa Konseyi̇ (AK) Genel Sekreteri̇ Thorbjorn Jagland da Türk demokratik kurumlarına verdikleri destek ve dayanışmayı net bir şekilde gösterebilmek için ziyareti gerçekleştirildiğini belirtti.

“Türkiye’de Meclisin ve siyasi partilerin halkla beraber bu darbe girişimine karşı nasıl ayakta durduklarını görmek çok etkileyici.” diyen Jagland, şu ifadeleri kullandı:

“Bu darbe girişimini ilk kınayanlardan biri benim. Gece yarısı olmadan önce, darbe girişiminin kimin lehine sonuçlanacağı anlaşılmadan önce kendi demokratik içgüdülerimle hemen bunun kınanması gerektiğini düşündüm ve bunu uyguladım. Çünkü şuna samimiyetle inanıyorum: Herhangi bir şekilde askeri yol ve yöntemlerle idare ele geçirilemez. İdare sadece oy aracığıyla, seçimler aracılığıyla elde edilebilecek bir makam olmalıdır.

Türk yetkilileri ve parlamento, böylesi zorlu bir süreçte üzerlerine düşen görevleri yerine getirmek için büyük bir çaba içindeler. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümet mensuplarıyla yaptığımız bütün görüşmelerde, çalışmalarınızın, yapılan her işin, Avrupa Konseyi ilkeleri, AİHM içtihatlarına en uygun şekilde yerine getirilmesi için bizim üstümüze düşen ne varsa yapmaya hazır olduğumuzu da belirttik.

Bir önceki yazımız olan FETÖ elebaşı Gülen'in yeğeninden KPSS itirafı başlıklı makalemizde elebaşı, FETÖ ve FETÖ elebaşı Gülen'in yeğeninden KPSS itirafı hakkında bilgiler verilmektedir.

sohbete gir

04 Ağustos 2016 - 23:43

C_i_N

1.367 Kez Görüntülendi.

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

  800 Yıllık Cep Telefonu

  14 Mart 2017

  2.304 Kez Görüntülendi.

  800 Yıllık Cep Telefonu

  800 yıllık cep telefonu Avusturya’da yapılan bir kazı çalışmasında takriben 13’üncü yüzyıla ait olduğu zannedilen bir nesne bulundu. Oyulmuş taştan...

  Soğuk havalar telefon şarjını azaltıyor

  24 Aralık 2016

  2.618 Kez Görüntülendi.

  Soğuk havalar telefon şarjını azalt..

  Soğuk havalar telefon şarjını azaltıyor Şiddetli soğuk, ani ısı değişimleri özellikle kış aylarında telefon bataryalarını olumsuz etkileyebiliyor....

  YouTube’dan milyonlarca dolarlık anlaşma

  24 Aralık 2016

  2.131 Kez Görüntülendi.

  YouTube’dan milyonlarca dolar..

  YouTube’dan milyonlarca dolarlık anlaşma Video paylaşım sitesi YouTube, ABD’de milyonlarca dolar değerindeki sahipsiz müzik teliflerinin dağıtılması...

  Yahoo’da güvenlik skandalı

  24 Aralık 2016

  2.251 Kez Görüntülendi.

  Yahoo’da güvenlik skandalı

  Yahoo’da güvenlik skandalı ABD’nin en büyük teknoloji şirketlerinden Yahoo, 2013 yılında 1 milyar kullanıcısının hesap bilgilerinin devlet...


Haydi Sende sohbetcem.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi sohbetcem.com

Neden Biz!

 • Kaliteli
 • Daimi
 • Eglenceli
 • Seviyeli
sohbet sohbet odaları sohbet odaları güzel sözler zurna mirc zurna sohbet
rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - ıspartakule - nöbetçi noter - rüya tabiri sohbet - esenyurt korsan taksi - başakşehir korsan taksi - esenyurt korsan taksi - korsan taksi - mersin mezar