Halterci kız kardeşlerin örnek dayanışması

sohbete gir
Halterci kız kardeşlerin örnek dayanışması

dayanışması, Halterci, Halterci kız kardeşlerin örnek dayanışması, kardeşlerin, kız, örnek

Halterci kız kardeşlerin örnek dayanışması

Düzce’de yaşayan üç kız kardeş, spor yapmak amacıyla başladıkları halterde, birbirlerine olan destekleri sayesinde elde ettikleri derecelerle genç kızlara örnek oluyor.
Düzce’de yaşayan 13, 15 ve 19 yaşlarındaki üç kız kardeş, spor yapmak amacıyla başladıkları halterde elde ettikleri Türkiye ve Avrupa dereceleriyle başarıdan başarıya koşuyor.
Düzce’de yaşayan üç kız kardeş, spor yapmak amacıyla başladıkları halterde, birbirlerine olan destekleri sayesinde elde ettikleri derecelerle genç kızlara örnek oluyor.Üniversite, lise ve ilköğretimde okuyan üç kardeş, okuldan arta kalan zamanlarında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün salonlarında antrenman yapıyor.

Kız kardeşlerden en büyüğü milli halterci ve Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi Öğretmenliği 2. sınıf öğrencisi 19 yaşındaki Tuğçe İlhan, geçen yıl Konya’da düzenlenen Gençler Türkiye Kulüpler Şampiyonasında 2., Nevşehir’de düzenlenen Okullararası Türkiye Şampiyonasında 3., Isparta’da düzenlenen 23 Yaş Altı Gençler Türkiye Şampiyonası Genç Bayanlarda ikinci ve 2014’te Rize’de düzenlenen Yıldızlar Kulüpler Türkiye Şampiyonasında birinciliği elde etti.

Tuğçe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, halter serüveninin lise ikinci sınıfta voleybol takımda oynarken antrenörünün kendisini keşfetmesiyle başladığını söyledi.

Antrenörünün halter yapması teklifini kabul ederek gittiği salonda, bu branşın erkekler için olduğunu düşündüğünü anlatan Tuğçe, “Başlangıçta tuhaf karşıladım. Burada bu sporu yapan iki kızdık. Şu an 7-8 kız arkadaş olduk. Sporda bayan erkek ayrımı yok. Halter bir erkek sporu değil. Biz bu sporu, başarılı olarak bizim gibi bayanları teşvik amacıyla da yapıyoruz. Türkiye ve Avrupa çapında bayan olimpiyat şampiyonu da var. Buralara kadar gelebileceğime inanmıyordum. Başlangıçta spor yapma amacı taşıyordum. Süreklilik sağlayarak buralara geldim.” diye konuştu.

“Babamdan habersiz gittiğimiz günler olmuştu”
Ortanca kardeş milli sporcu 15 yaşındaki Buse İlhan ise aralık ayında Bursa’da düzenlenen Okullararası Türkiye Şampiyonası’nda 1., Rize’de düzenlenen 15 Yaş Altı Ferdi Türkiye Şampiyonası’nda 1., bu yılın Eylül ayından Polonya’da düzenlenen 15 Yaş Altı ve 17 Yaş Altı Avrupa Şampiyonaları’nda 3., geçen yılın şubat ayından Trabzon’da düzenlenen 15 Yaş Altı ve Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda 1., Nevşehir’de düzenlenen Okullararası Türkiye Şampiyonası’nda 1., Konya’da düzenlenen Uluslararası Rumi Çocuk Oyunları’nda 2., Bursa’da düzenlenen Yıldızlar Kulüpler Türkiye Şampiyonasında ise birinci oldu.

Çalışmalarını aksatmadan sürdürerek Avrupa’da ve Türkiye’de katıldığı müsabakalarda madalya ve çeşitli dereceler elde ettiğini kaydeden İlhan, şunları söyledi:

“Başlangıçta babamız bizi desteklemediği için antrenmanlara gitmemize izin vermemişti. Salonumuz ulaşım açısından bizi zorlayan bir konumdaydı. Ablamla antrenmanlara babamdan habersiz gittiğimiz günler olmuştu. Bir kez evden kaçtığımızı bile hatırlıyorum. Zamanla müsabakalarda başarılı olduğumuzu görünce babam anlayış gösterdi. Önce annem ve babam sonra da akrabalarım destek verdi.”

Ablası ve kardeşiyle aynı branşta spor yapmaktan mutlu olduğunu vurgulayan Buse, “Ben, kardeşimle antrenman yaparken ablam bize destek oluyor. Ben de elimden geldiğince kardeşime destek oluyorum. Arkadaşlarımız ve hocalarımızın desteğiyle de başarılı olmak için çalışıyorum. Biz de üç kız kardeş olarak birbirimize destek olarak yükseliyoruz.” şeklinde konuştu.

“En büyük hedefim büyüyünce olimpiyat şampiyonu olmak”
Geçen yıl iki ablasının antrenmanını izlemek için gittiği salonda antrenörü Aydın’ın yönlendirmesiyle bu spora başladığını, en küçük kardeş 13 yaşındaki Tülay ise bu yıl Minikler Türkiye Şampiyonasının Antalya’da ve Balıkesir’de düzenlenen yarışlarında 2.’lik derecesini elde etti.

Tülay, kendisinde en büyük ablası Tuğçe’nin emeğinin çok olduğunu belirtti.

Şu an 31 kilo olduğunu ve en fazla 34 kilo ağırlık kaldırdığını dile getiren Tülay, “En büyük hedefim büyüyünce olimpiyat şampiyonu olmak. Üç kız kardeş olarak aynı yarışmaya çıkarak, isimlerimizi aynı anda söyletmeyi çok istiyorum.

Bir önceki yazımız olan Facebook Zorbalığı Önleme Merkezi’ni yeniledi başlıklı makalemizde Facebook, Facebook Zorbalığı Önleme Merkezi’ni yeniledi ve Merkezi’ni hakkında bilgiler verilmektedir.

sohbete gir

25 Ekim 2016 - 19:13

C_i_N

1.438 Kez Görüntülendi.

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

  800 Yıllık Cep Telefonu

  14 Mart 2017

  2.143 Kez Görüntülendi.

  800 Yıllık Cep Telefonu

  800 yıllık cep telefonu Avusturya’da yapılan bir kazı çalışmasında takriben 13’üncü yüzyıla ait olduğu zannedilen bir nesne bulundu. Oyulmuş taştan...

  Soğuk havalar telefon şarjını azaltıyor

  24 Aralık 2016

  2.429 Kez Görüntülendi.

  Soğuk havalar telefon şarjını azalt..

  Soğuk havalar telefon şarjını azaltıyor Şiddetli soğuk, ani ısı değişimleri özellikle kış aylarında telefon bataryalarını olumsuz etkileyebiliyor....

  YouTube’dan milyonlarca dolarlık anlaşma

  24 Aralık 2016

  1.984 Kez Görüntülendi.

  YouTube’dan milyonlarca dolar..

  YouTube’dan milyonlarca dolarlık anlaşma Video paylaşım sitesi YouTube, ABD’de milyonlarca dolar değerindeki sahipsiz müzik teliflerinin dağıtılması...

  Yahoo’da güvenlik skandalı

  24 Aralık 2016

  2.096 Kez Görüntülendi.

  Yahoo’da güvenlik skandalı

  Yahoo’da güvenlik skandalı ABD’nin en büyük teknoloji şirketlerinden Yahoo, 2013 yılında 1 milyar kullanıcısının hesap bilgilerinin devlet...


Haydi Sende sohbetcem.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi sohbetcem.com

Neden Biz!

 • Kaliteli
 • Daimi
 • Eglenceli
 • Seviyeli
sohbet sohbet odaları sohbet odaları güzel sözler zurna mirc zurna sohbet
rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - ıspartakule - nöbetçi noter - rüya tabiri sohbet - esenyurt korsan taksi - başakşehir korsan taksi - esenyurt korsan taksi - korsan taksi - mersin mezar