“Hayat için kan ver”diler

sohbete gir
“Hayat için kan ver”diler

"Hayat, "Hayat için kan ver"diler, için, kan, ver"diler

“Hayat için kan ver”diler

Ankara İl Başkanlığında düzenlenen etkinliğe, kan bağışı yaparak katılan AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, Türk Kızılayının 148 yıldır dünyanın farklı coğrafyalarında ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzattığını söyledi.

Kızılay Haftası dolayısıyla tüm vatandaşları kan bağışına davet eden Şahin, “Bu yılki kan bağışı kampanyasının, 15 Temmuz nedeniyle çok farklı bir anlamı olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği darbe girişimi sırasında, vatan toprakları için kan vermiş şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere acil şifa dileyen Şahin, “Kan vermeyi hem şahsi, hem de toplumsal bir görev olarak addediyoruz. Özellikle 27 gün devam eden demokrasi nöbetlerinde gördük ki bütün meydanlarda, Kızılay kan bağışı araçlarının önünde uzun kuyruklar vardı. Vatandaşlarımız, şehitlerimizin hatırasını da düşünerek bu kan bağışı kampanyalarına destek verdi. Eminim ki Kızılay da bununla ilgili açıklama yaptığında, bu sene geçmiş yıllara nazaran kat be kat daha fazla bağış yapıldığı ortaya çıkacaktır.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Ankara Gençlik Kolları Başkanı Kurtcan Çelebi de, Kızılay Haftası dolayısıyla vatandaşlarda kan verme bilincinin oluşması amacıyla bu kampanyayı düzenlediklerini belirtti.

Kampanyanın duyurusunu sosyal medya aracılığıyla yaptıklarını ve yoğun bir katılımla karşılaştıklarını anlatan Çelebi, “Bazı şeylerin maddi değeri yoktur, kan vermek de böyle bir şey. Bazen bunu atlıyoruz. Bugün başkasının ihtiyaç duyduğu kana yarın bizim de ihtiyacımız olabilir. Kan bağışının herkes açısından bir alışkanlık haline gelmesini istiyoruz.” diye konuştu.

Çelebi, “Hayat için kan ver” kampanyasının ilkini geçen yıl düzenlediklerini anımsatarak, kan bağışı farkındalığı ve alışkanlığı oluşturmak için her yıl Kızılay Haftası’nda bu etkinliği tekrarlayacaklarını bildirdi. AA

Bir önceki yazımız olan Soğuk havalarda bağışıklığınızı koruyun başlıklı makalemizde bağışıklığınızı, havalarda ve koruyun hakkında bilgiler verilmektedir.

sohbete gir

01 Kasım 2016 - 23:45

C_i_N

1.380 Kez Görüntülendi.

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende sohbetcem.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi sohbetcem.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli
sohbet sohbet odaları sohbet odaları güzel sözler zurna mirc zurna sohbet
rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - ıspartakule - nöbetçi noter - rüya tabiri sohbet - esenyurt korsan taksi - başakşehir korsan taksi - esenyurt korsan taksi - korsan taksi - mersin mezar