Önde gelen firmalar ikinci çeyrekte ne kadar akıllı telefon satabildi?

sohbete gir
Önde gelen firmalar ikinci çeyrekte ne kadar akıllı telefon satabildi?

Pazar araştırma şirketleri TrendForce ve Canalys’nin yayınladıkları raporlara göre 2016’nın ikinci çeyreğinde ne kadar akıllı telefon satıldığı belirlenmiş durumda.

TrendForce’un yayınladığı rapora göre toplam akıllı telefon satış sayısı 314.5 milyon kadar.Pazar payı olarakta Samsung %24.5 oranla lider konumda.

Raporla birlikte yayınlanan tabloda Samsung’un pazar payı oranına göre 2. çeyrekte 77.1 milyon akıllı telefon sattığı bilgisi çıkarılabilir.Bununla birlikte şirketin ilk çeyreğe oranla %3.5’lik bir düşüş yaşadığı görülüyor.

Pazar Payı Oransal Tablosu
İkinci sırada yer alan Apple’ın ise pazar payının %0.6 oranında artış gösterdiği görülüyor.Tabloya göre 2. çeyrekten itibaren Apple akıllı telefon pazar payının %15.1’lik kısmını elinde bulundurmakta.Pazar payı oranını göz önüne alırsak Apple’ın 2. çeyrekte 47.5 milyon iPhone sattığı bilgisi çıkarılabilir.
Üçüncü sırada ise %9.2’lik oranla Çinli üretici Huawei yer alıyor.Yine orana göre Huawei 2. çeyrekte 28.9 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirmiş durumda.Tablonun devamında ise OPPO, LG, BBK/Vivo ve diğer akıllı telefonların pazar payı yüzdelerini inceleyebilirsiniz.

Diğer pazar araştırma şirketi Canalys’ın yayınladığı rapora göre ise Samsung 80 milyon civarında akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirdi.Apple ise 40 milyon satışla ikinci sırada yer alıyor.Üçüncü sırada ise 31 milyon cihaz satışıyla Huawei yer almakta.

Araştırma şirketlerinden gelen bilgiler dışında bazı üreticilerin yaptığı açıklamalar da var.
Apple’ın CEO’su Tim Cook bugün şirketin ilk üretildiğinden bu yana 1 milyarıncı iPhone’unu sattığını duyurdu.iPhone satışları 6 aydır düşüşte olsada 9 farklı jenerasyonda 1 milyar satış büyük bir başarı.
LG ise 2. çeyrekte 13.9 milyon akıllı telefon sattığını açıkladı.İlk çeğreğe göre %3 oranında artış yaşansa da LG G5 satışlarının etkisiyle 132.1 milyon dolar operasyon zararı gerçekleşti.Şirketin ikinci çeyrekteki toplam faaliyet karı ise 503.1 milyon dolar.Bu rakam geçen yılın aynı dönemine oranla %140 artış anlamına geliyor.Şirket 3. çeyrekte duyuracağı yeni üst seviye akıllı telefonundan ise oldukça umutlu.

Bir önceki yazımız olan Microsoft kullanıcıları Cortana kullanımına zorluyor! başlıklı makalemizde cortana, microsoft ve redtone hakkında bilgiler verilmektedir.

sohbete gir

05 Ağustos 2016 - 00:18

C_i_N

1.314 Kez Görüntülendi.

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

  Yetişkin Sohbet Odası Muhabbet Arkadaş Chat Sitesi

  30 Haziran 2022

  604 Kez Görüntülendi.

  Yetişkin Sohbet Odası Muhabbet Arka..

  Yetişkin sohbet arkadaş sitesi sohbetcem.com sizlere ferah bir ortamda yetişkin bireyler ile birlikte ücretsiz üye olmadan seviyeli sohbet ortamı sunmakta. Türkiye...

  Yetişkin Sohbet Arkadaş Mobil Sohbet Sitesi

  15 Haziran 2022

  710 Kez Görüntülendi.

  Yetişkin Sohbet Arkadaş Mobil Sohbe..

  Yetişkin sohbet sitesi sohbetcem.com yetişkin kız yetişkin erkek arkadaş sitesi. Sohbet arkadaş sitesi her yaşta yetişkinlerin bir araya gelerek birbirleri...

  Yetişkin Kız Yetişkin Kadın Yetişkin Erkek Sohbet Sitesi

  21 Nisan 2022

  1.501 Kez Görüntülendi.

  Yetişkin Kız Yetişkin Kadın Yetişki..

  Yetişkin kadın ve yetişkin erkek sohbet arkadaş sitesi Yetişkinlerin bir araya gelerek sohbet ederek tanışıp arkadaş olup keyifli hoş dakikaların geçtiği...

  Yetişkin Olgun Kızlar Sohbet Arkadaş Sitesi

  18 Nisan 2022

  1.567 Kez Görüntülendi.

  Yetişkin Olgun Kızlar Sohbet Arkada..

  Yetişkin olgun kızlar ile ücretsiz üye olmadan sohbet ederek tanışıp arkadaş olarak eğlenceli hoş vakitler geçire bilirsiniz. Sohbet arkadaş sitesi www.sohbetcem.com...


Haydi Sende sohbetcem.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi sohbetcem.com

Neden Biz!

 • Kaliteli
 • Daimi
 • Eglenceli
 • Seviyeli
sohbet sohbet odaları sohbet odaları güzel sözler zurna mirc zurna sohbet
rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - ıspartakule - nöbetçi noter - rüya tabiri sohbet - esenyurt korsan taksi - başakşehir korsan taksi - esenyurt korsan taksi - korsan taksi - mersin mezar