Önde gelen firmalar ikinci çeyrekte ne kadar akıllı telefon satabildi?

sohbete gir
Önde gelen firmalar ikinci çeyrekte ne kadar akıllı telefon satabildi?

Pazar araştırma şirketleri TrendForce ve Canalys’nin yayınladıkları raporlara göre 2016’nın ikinci çeyreğinde ne kadar akıllı telefon satıldığı belirlenmiş durumda.

TrendForce’un yayınladığı rapora göre toplam akıllı telefon satış sayısı 314.5 milyon kadar.Pazar payı olarakta Samsung %24.5 oranla lider konumda.

Raporla birlikte yayınlanan tabloda Samsung’un pazar payı oranına göre 2. çeyrekte 77.1 milyon akıllı telefon sattığı bilgisi çıkarılabilir.Bununla birlikte şirketin ilk çeyreğe oranla %3.5’lik bir düşüş yaşadığı görülüyor.

Pazar Payı Oransal Tablosu
İkinci sırada yer alan Apple’ın ise pazar payının %0.6 oranında artış gösterdiği görülüyor.Tabloya göre 2. çeyrekten itibaren Apple akıllı telefon pazar payının %15.1’lik kısmını elinde bulundurmakta.Pazar payı oranını göz önüne alırsak Apple’ın 2. çeyrekte 47.5 milyon iPhone sattığı bilgisi çıkarılabilir.
Üçüncü sırada ise %9.2’lik oranla Çinli üretici Huawei yer alıyor.Yine orana göre Huawei 2. çeyrekte 28.9 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirmiş durumda.Tablonun devamında ise OPPO, LG, BBK/Vivo ve diğer akıllı telefonların pazar payı yüzdelerini inceleyebilirsiniz.

Diğer pazar araştırma şirketi Canalys’ın yayınladığı rapora göre ise Samsung 80 milyon civarında akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirdi.Apple ise 40 milyon satışla ikinci sırada yer alıyor.Üçüncü sırada ise 31 milyon cihaz satışıyla Huawei yer almakta.

Araştırma şirketlerinden gelen bilgiler dışında bazı üreticilerin yaptığı açıklamalar da var.
Apple’ın CEO’su Tim Cook bugün şirketin ilk üretildiğinden bu yana 1 milyarıncı iPhone’unu sattığını duyurdu.iPhone satışları 6 aydır düşüşte olsada 9 farklı jenerasyonda 1 milyar satış büyük bir başarı.
LG ise 2. çeyrekte 13.9 milyon akıllı telefon sattığını açıkladı.İlk çeğreğe göre %3 oranında artış yaşansa da LG G5 satışlarının etkisiyle 132.1 milyon dolar operasyon zararı gerçekleşti.Şirketin ikinci çeyrekteki toplam faaliyet karı ise 503.1 milyon dolar.Bu rakam geçen yılın aynı dönemine oranla %140 artış anlamına geliyor.Şirket 3. çeyrekte duyuracağı yeni üst seviye akıllı telefonundan ise oldukça umutlu.

Bir önceki yazımız olan Microsoft kullanıcıları Cortana kullanımına zorluyor! başlıklı makalemizde cortana, microsoft ve redtone hakkında bilgiler verilmektedir.

sohbete gir

05 Ağustos 2016 - 00:18

C_i_N

1.151 Kez Görüntülendi.

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

  Yetişkin Sohbet Chat Mobil Sohbet Sitesi Arkadaş Sitesi

  08 Ağustos 2021

  296 Kez Görüntülendi.

  Yetişkin Sohbet Chat Mobil Sohbet S..

  Yetişkin Sohbet Chat Mobil Sohbet Sitesi Yetişkin evli dul bekar kız erkek arkadaş sitesi sohbetcem.com yetişkin arkadaşlarla sohbet et tanışma imkanını...

  Yetişkin Sohbet Sitesi Dul Kızlar Dul Erkekler İle Tanış

  01 Ağustos 2021

  309 Kez Görüntülendi.

  Yetişkin Sohbet Sitesi Dul Kızlar D..

  Yetişkin Sohbet Sitesi Dul Kızlar Dul Erkek İle Tanış Türkiye’nin en büyük ve en aktif yetişkin sohbet dul kız dul erkek arkadaş sitesi sohbetcem.com Yetişkin...

  Sohbet Sitesi Yetişkin Kız Yetişkin Erkek Arkadaş Sitesi

  26 Temmuz 2021

  303 Kez Görüntülendi.

  Sohbet Sitesi Yetişkin Kız Yetişkin..

  Sohbet Sitesi Yetişkin Kız Yetişkin Erkek Arkadaş Sitesi Türkiye’nin en büyük ve en aktif yetişkin kız yetişkin erkek sohbet chat muhabbet arkadaş...

  Yetişkin Kız Ve Erkek Sohbet Chat Yetişkin Arkadaş Sitesi

  23 Temmuz 2021

  317 Kez Görüntülendi.

  Yetişkin Kız Ve Erkek Sohbet Chat Y..

  Yetişkin Kız Ve Erkek Sohbet Chat Yetişkin Arkadaş Sitesi Yetişkin kadınlar ve yetişkin erkekler bir araya gelerek üye olmadan ücretsiz tanışıp arkadaş...


Haydi Sende sohbetcem.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi sohbetcem.com

Neden Biz!

 • Kaliteli
 • Daimi
 • Eglenceli
 • Seviyeli
sohbet sohbet odaları sohbet odaları güzel sözler zurna mirc zurna sohbet
islami site - islami sohbet - korsan taksi sohbet