Orta yaş kadınların hafızası erkeklerden daha güçlü

sohbete gir
Orta yaş kadınların hafızası erkeklerden daha güçlü

daha, erkeklerden, güçlü, hafızası, kadınların, Orta, Orta yaş kadınların hafızası erkeklerden daha güçlü, yaş

Orta yaş kadınların hafızası erkeklerden daha güçlü

Bulguları “Menopause” dergisinin internet sayfasında yayımlanan araştırma çerçevesinde, yaşları 45 ila 55 olan kadın ve erkeklerden oluşan grubun hafızalarının ne kadar güçlü olduğu test edildi ve çıkan sonuçlar karşılaştırıldı.
Orta yaş kadınların hafızası erkeklerden daha güçlü
Eylemsel bellek, yönetsel fonksiyon, anlamsal işleme süreci ve sözel zekanın değerlendirmeye alındığı araştırmada, 212 katılımcı arasında kadınların tüm bu alanlarda daha başarılı olduğu gözlendi.Japon bilim adamlarının yaptığı çalışmada ayrıca menopoz sonrası kadınlarda rastlanan hafıza sorunlarına da ışık tutuldu. Bu döneme giren kadınların yaşadığı öğrenme zorluğunun, östradiol seviyelerindeki düşüşle bağlantısı olduğu keşfedildi.

Bir önceki yazımız olan Videolu hakemliği denememiz gerekiyor başlıklı makalemizde 'Videolu, 'Videolu hakemliği denememiz gerekiyor' ve denememiz hakkında bilgiler verilmektedir.

sohbete gir

10 Kasım 2016 - 19:05

C_i_N

1.465 Kez Görüntülendi.

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende sohbetcem.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi sohbetcem.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli
sohbet sohbet odaları sohbet odaları güzel sözler zurna mirc zurna sohbet
rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - ıspartakule - nöbetçi noter - rüya tabiri sohbet - esenyurt korsan taksi - başakşehir korsan taksi - esenyurt korsan taksi - korsan taksi - mersin mezar