Yandex Navigasyon

sohbete gir
Yandex Navigasyon

Yandex Navigasyon Nedir?

yandex navigasyon

yandex navigasyon

Yandex Navigasyon bildiğiniz navigasyon uygulamalarının bir örneğidir aslında. Her zaman fark yaratan uygulamaların farklı paradigma ile çalıştığı bilinir. Bu uygulamayı da diğer uygulamalardan ayıran birçok özellik var:

Trafik Fonksiyonu
Ücretsiz Olması
Bütün uygulama marketlerinde ve internette olması
Veriyi Doğru Okuması (Tahmini Veriler Dahil)
Güncel Kalmak
Kurumlar Kategorisi
Sesli Arama
Sosyal İletişim İmkanı Vermesi

Yandex Navigasyon Trafik Fonksiyonu Nasıl Çalışır?

Yandex Trafik mevcut trafik haritalarını gösteren bir fonksiyon. Örneğin, İstanbul’ da kıta değiştireceksiniz ancak, birinci köprümü ikinci köprü mü sizin için daha iyi olur tahmin edemiyorsunuz. Uygulamanın trafik ışıkları simgesine tıkladığınız an haritanız renkleniyor ve neredeyse sokak sokak Yandex size trafik durumunu gösteriyor. Buna bakarak karar verebileceğiniz gibi, kararı Yandex’ e de bırakabiliyorsunuz. Tam da bu noktada İBB Şehir uygulamasından ayrılan fonksiyon devreye giriyor. Yandex sizin için rota çiziyor. Rotayı çizerken sizi en boş yol ve az uzaklıkla yani en optimum çözümle hedefe ulaştırıyor. En çok merak edilen soru ise tam burada geliyor:
Yandex Trafik Bilgilerini Nasıl Elde Ediyor?
Yandex, elinizdeki uygulamaların ayarlar kısmında göreceğiniz ‘Konumu ve Trafiği Bildir’ seçeneği ile GPS ‘ den bilgileri topluyor. Burası herkesin malumu olabilecek bir cevap ancak, Yandex asıl hamleyi şurada yaparak verilerinin daha doğru bir hal almasını sağlıyor.

Neredeyse lojistik şirketlerinin hepsinde olan takip sistemleri vardır. Bunların birçoğunun verisinide Yandex anlaşarak elde etmiş. Böylece, sistem mükemmel bir hal alıyor.

Şöyle düşünelim: elinde Yandex Navigasyon olan 200 kişi bir caddede bu trafik uygulamasını kullarak yürüsün, yürüme hızını Yandex yanlış algılayabilir ve trafik varmış gibi araç kullanan sürücüleri yanıltabilir ancak tam o sırada bir Yandex Navigasyon kullanan araç sahibi caddeden geçse veya lojistik şirketlerinden birinin arabası oradan geçse caddenin açık olduğu verilere hemen yansıyacaktır.

Harita.Yandex websitesinde Yandex’ in trafik imkanlarından faydalanabiliyorsunuz. Ayrıca, buraya özgü olarak belirli bir gündeki belirli bir saati düşünürek trafik tahmini de yaptırabiliyorsunuz.
Sosyal İletişim İmkanı Vermesi

Aracınızda gidiyorsunuz ve trafiğe kaldınız, Allah’ ım bu saatte ne trafiği ileride açılıyor mu? İleride ne var sorularının cevabını ancak, trafiğin ilerisinde bir tanıdığınız varsa arayıp öğrenebilirsiniz. Ancak, Yandex Navigasyon’ da ‘Kur’ bölümü aktif edilmiş. Böylece yolun ilerisindeki bir Yandex kullanıcısı, “arkadaşlar trafik sol şeritte bir arabanın bozulması sebebiyle tıkalı” şeklinde uyarı verebiliyor. Sizde sağ şeritte bekleyebilir veya ona göre karar alabilirsiniz. Ayırca, bu sosyal ortam trafik yollarının ve verilerinin de güncel kalmasını sağlıyor.
Trafik Bilgisinin Yol Çalışmalarına Göre Değişen Güzergah Bilgilerinin Güncel Olması

Yandex Navigasyon’ u kullanırken size rotada söylenen yola bir geldiniz ve gördünüz ki kazı çalışması var. Hemen Yandex’ e kullanıcılar bunu bildirebiliyorsunuz. Kazı çalışması ile ilgili yeterince bilgi geldiğinde Yandex bunu haritasına güncelliyor. 2 Temel örnek vereyim.

Ümraniye Careffour ve oradaki bankalar arasında olan yol, henüz Google haritalarında yokken, Yandex haritaları bunu kendi haritasına yerleştirmiş durumda.
Libadiya Caddesi üzerindeki metro çalışmaları sebebiyle değişen güzergah Yandex’ de neredeyse kazılar ilk başladığından beri güncel halde.

Trafik fonksiyonun ve sosyal paylaşımın bu kadar fark oluşturduğu bu uygulama, ücretsiz olması ve bütün uygulama marketlerinde yer almasıyla da kendi yıldızını parlatıyor açıkçası. Ayrıca, Yandex haritalarına eklenen kurumlar navigasyonda gözüküyor ve basit kategorilendirmesiyle acilen Diş Hekimi ihtiyacınız olduğunda en yakın diş hekimini kolaylıkla tespit etmenizi sağlıyor. Ayırca, bünyesinde sesli arama ve navigasyonda Türkçe Sesli yönlendirme mevcut. Haritaya bakarak dikkatinizi azaltmıyor yola odaklanabiliyorsunuz.
Daha Neler Olabilir?

Yandex’ in ilk fırsatta toplu taşıma verilerini de bu sisteme entegre etmesi gerektiğini düşünüyorum. Yandex Navigasyon gerekirse aracını şuraya parket ve atla metrobüse 20 dk daha erken gidersin diyebilmeli ??
Yandex Haritalarına kayıtlı kurumlara bir oylama sistemi kurulabilir ve böylece en yakın Diş Hekimi’ nden ziyade En iyi ve yakın optimal bir çözüm sunabilir.

Bir önceki yazımız olan yandex başlıklı makalemizde arama motoru, hakkında ve nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

sohbete gir

03 Eylül 2016 - 21:51

C_i_N

1.718 Kez Görüntülendi.

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

  Yetişkin Sohbet Odası Muhabbet Arkadaş Chat Sitesi

  30 Haziran 2022

  604 Kez Görüntülendi.

  Yetişkin Sohbet Odası Muhabbet Arka..

  Yetişkin sohbet arkadaş sitesi sohbetcem.com sizlere ferah bir ortamda yetişkin bireyler ile birlikte ücretsiz üye olmadan seviyeli sohbet ortamı sunmakta. Türkiye...

  Yetişkin Sohbet Arkadaş Mobil Sohbet Sitesi

  15 Haziran 2022

  710 Kez Görüntülendi.

  Yetişkin Sohbet Arkadaş Mobil Sohbe..

  Yetişkin sohbet sitesi sohbetcem.com yetişkin kız yetişkin erkek arkadaş sitesi. Sohbet arkadaş sitesi her yaşta yetişkinlerin bir araya gelerek birbirleri...

  Yetişkin Kız Yetişkin Kadın Yetişkin Erkek Sohbet Sitesi

  21 Nisan 2022

  1.502 Kez Görüntülendi.

  Yetişkin Kız Yetişkin Kadın Yetişki..

  Yetişkin kadın ve yetişkin erkek sohbet arkadaş sitesi Yetişkinlerin bir araya gelerek sohbet ederek tanışıp arkadaş olup keyifli hoş dakikaların geçtiği...

  Yetişkin Olgun Kızlar Sohbet Arkadaş Sitesi

  18 Nisan 2022

  1.567 Kez Görüntülendi.

  Yetişkin Olgun Kızlar Sohbet Arkada..

  Yetişkin olgun kızlar ile ücretsiz üye olmadan sohbet ederek tanışıp arkadaş olarak eğlenceli hoş vakitler geçire bilirsiniz. Sohbet arkadaş sitesi www.sohbetcem.com...


Haydi Sende sohbetcem.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi sohbetcem.com

Neden Biz!

 • Kaliteli
 • Daimi
 • Eglenceli
 • Seviyeli
sohbet sohbet odaları sohbet odaları güzel sözler zurna mirc zurna sohbet
rüya tabiri - güzel sözler - islam fm - ıspartakule - nöbetçi noter - rüya tabiri sohbet - esenyurt korsan taksi - başakşehir korsan taksi - esenyurt korsan taksi - korsan taksi - mersin mezar